kubbecim@gmail.com
0553 914 8342

Cami Cam Süslemeleri, Cami Cam Vitrayı

Cami Cam Süslemeleri, Cami Cam Vitrayı

Cami Vitray Ustaları ve Cami Cam Süsleme

Cami Cam Süsleme Ustaları tarihimizde pek çok yerde, camilerde buraktıkları eserlerle karşımıza çıkmaktadır. Osmanlı mimarilerinde geniş yer tutan cami cam süsleme sanatıni zamanla sektör halini almış ve bugünki Osmanlı mimarilerinde pek çok kez kullanılmıştır.Bilindik Camilerimizde Vitray sanatını  inceleyecek olursak; Topkapı Sarayı, Yeni Cami, Süleymaniye Cami ve Şehzade Türbesi gibi bir çok camide kullanılmıi bunun yanı sıra etkileşimde bulunulan bazı dinlerin ibadethaneleride, Vitray Cam süsleme sanatı ile zenginleştirilip güzel bir hal almıştır.

Yüzyıllar önce Cami Vitrayı ibadethanelerde yer edinmesede, antik çağ dönemlerinde yaşayan halk tarafındanda Vitray süsleme sanatı benimsenmiş ve kalın ve büyük camlara, mermer ve bronzlara işlenmiştir. Günümüzde iç mimar ve mühendislerinde , binaları göze hoş bir biçimde dizayn etmeleri için, birçok farklı teknikte çalışma alanlarına kaydırmış ve bir çoğu Vitray Ustaları ile beraber çalışmaktadır. 

Sizde cami Vitrayı, Vitray Sanatı Ustaları veya Vitray çalışmaları yaptırmak istiyorsanız, Şimşek yapı bünyesinde bulundurduğu profesyonel ekibi ile 5 farklı teknikte Vitray çalışmaları yapmaktadır.

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin